גלית אליהו

מאמרים

מאמרים

דף הבית » מאמרים
 • עיצובים בבטון

  עיצובים בבטון

  הבטון בולט מאוד בנוף הבנייה המודרנית בישראל, וגם הטביע את חותמו במידה רבה על אופי הבנייה שהתפתח בה. המסקנה: מדובר בחומר שנמצא כאן כדי להישאר. לאחרונה הבטון עושה גם קאמבק אל המגרש הביתי: קירות בטון חשופים, כיורי בטון, מדרגות בטון ,אריחי בטון וריצוף בטון הם כמה דוגמאות לאופן בו משולב הבטון יותר ויותר בעיצוב הבית.

  קרא עוד

 • חדר משלהם

  חדר משלהם

  כשהייתי ילדה ונערה חדר השינה הסתכם בספריה עמוסת ספרים, מיטה רגילה וארון בגדים מצופה פורמייקה. בשנים האחרונות חדרי ילדים עברו מהפך אדיר: זירה טכנולוגית עם שפע של חידושי הקידמה, שכלולים אלקטרוניים לצד מיטות מתכווננות.

  קרא עוד

 • חדר השינה שלכם

  חדר השינה שלכם

  חדר השינה יכול להיות הפינה, האחת והמיוחדת בבית, שכולה פרטית לנו ההורים, אליה אנחנו הולכים כדי לישון, אבל גם כדי להיות עם עצמנו, "לתפוס" מעט שלווה ופרטיות בלי "המדים" המחייבים של ההורות ובלי הפוזות החברתיות שמחייבים אזורים "הציבוריים" בבית.

  קרא עוד

 • עיצוב חדר הרחצה

  עיצוב חדר הרחצה

  המקלחת היא המקום בו אנו מתארגנים, מתנקים ומתייפים אם לקראת יציאה או לקראת השינה. המקלחת הביתית צריכה להתאים לצרכים האישיים שלנו.

  קרא עוד

 • ויהי אור

  ויהי אור

  תחום התאורה תופס תאוצה בשנים האחרונות. תאורה הפכה להרבה יותר מאור ומומלץ לתכנן את התאורה בבית כבר בשלב התכניות, בין אם זה שיפוץ או בית חדש.
  קרא עוד

 • בנייה ירוקה – למה כדאי?

  בנייה ירוקה – למה כדאי?

  בחרתי לכתוב על הנושא בגלל חשיבותו הרבה. יותר ויותר אדריכלים ומעצבים מודעים לנושא זה, להשלכות הסביבתיות מבחינה מקומית וגלובלית כאחד. כולנו מכירים את בעיית החור באוזון, הגשם החומצי, זיהום האויר וזיהום המים ממפעלים תעשייתיים.

  קרא עוד

 • עיצוב המטבח הביתי

  עיצוב המטבח הביתי

  המטבח הישראלי הפך לחלל מרכזי בבית. בשעות הערב כאשר כולם בבית הוא מהווה מקום מפגש, אכילה, שיחה ואפילו צפיה בטלויזיה.

  קרא עוד

 • בית עתידני

  בית עתידני

  עולם הקידמה והטכנולוגיה לא פסח על עיצוב הבית.
  שפע של שכלולים ופטנטים קיימים היום בשוק ומציעים לשדרג את חיינו.
  חשבתם פעם להדליק את דוד החשמל דרך האייפון?

  קרא עוד

 • כל הדרך לבית החלומות

  כל הדרך לבית החלומות

  הרצון לבנות את בית החלומות קיים אצל כל אחד מאיתנו. בשנים האחרונות נעשתה בניית בית פרטי יותר פופולרית. זמינותן של חלקות אדמה זולות באזורים שונים במחירים סבירים מצד אחד והעליות המסחררות במחירי הדיור מצד שני גרמו לכך שבניית בית חדש הפכה גם לעניין משתלם, בעיקר כאשר סוקרים את כל החלופות הקיימות. יחד עם זאת עלולה בניית הבית להפוך לבור ללא תחתית של הוצאות אם לא יודעים לתכנן את שלבי הבנייה בחוכמה.

  קרא עוד